Hlavní nabídka
Nabídka

GeoBORDER

geoBORDER je plastový obrubník (také tzv. neviditelný obrubník, skrytý obrubník) vhodný zejména pro ohraničení okrajů zatravňovací dlažby, zámkové dlažby nebo pro oddělení různých ploch v zahradách (např. chodníků, záhonů, povrchů z různých materiálů, mulčovací kůry kolem stromů, apod .).

Obrubník lze použít jako rovný, nebo ho tvarovat do oblouků. Před ohnutím obrubníku je třeba nejprve nastřihnout zpevňující lem (viz obrázek v galerii). Obrubník také umožňuje uchycení hadice zavlažovacího systému nebo elektrického kabelu k osvětlení (viz obrázek v galerii).

Obrubník geoBORDER je značkový výrobek vysoké kvality. Použitý materiál je extrémně pevný a houževnatý, nepraská a neláme se.
Barva je tmavě šedá až černá, umožňující univerzální použití, velmi dobře splyne se zeminou i se štěrkovou výplní.
Jde o výrobek ze 100% recyklovaného plastu, barva se proto může u jednotlivých kusů nepatrně lišit.
Materiál je 100% recyklovaný a recyklovatelný, směs polyetylen a polypropylen, mrazuvzdorný a odolný proti UV záření.
Výrobek je ekologický, šetrný k životnímu prostředí a neutrální k podzemním vodám, odolný vůči alkoholu, kyselinám i zásadám (posypové soli, amoniaku, kyselým dešťům, atd.).

Pro fixaci obrubníku je nutné dokoupit plastové nebo kovové hřebíky. Pro měkké podloží (např. Zemina) jsou vhodné plastové hřebíky geoPIN, pro pevnější podloží (jíl, zhutněný podklad) jsou vhodné kovové hřeby geoNAIL.

Plastový kotvící hřeb geoPIN slouží na uchycení plastových obrubníků geoBORDER k podložení nebo k ukotvení zatravňovacích dlažeb geoSYSTEM S60s na svahovitých plochách.

Plastový geoPIN sa používa všude tam, kde je měkké podložií (typicky původní zemina).

Plastový obrubník geoBORDER GB45 a GB58 má celkem 6 kotvících otvorů pro hřeby, obrubník geoBORDER GB78 má celkem 7 kotvících otvorů pro hřeby.
Pokud používáte obrubníky rovné, stačí vkladat hřeby přes jeden otvor (tj. použít 3 hřeby na každý obrubník).
Při vytváření oblouků je nutné dávat hřeby do každého otvoru (tj. 6-7 hřebů na každý obrubník).

Každá zatrávňovací tvárnice geoSYSTEM S60s má celkem 5 kotvících otvorů pro hřeby.

Délka khřebu: 25 cm
Průměr hřebu: 30/11 mm
Hmotnost: 1 ks váži cca 0,03 kg

Pozinkovaný kotvící hřeb geoNAIL slouží na uchycení plastových obrubníků geoBORDER k podložení nebo k ukotvení zatrávňovacích dlažeb geoSYSTEM S60s na svahovitých plochách.

Kovový geoNAIL se používa tam, kde je velmi tvrdé podloží, nebo například při instalaci obrubníků okolo ploch ze zámkové dlažby nebo žulových kostek, kde je zhutněný podklad.

Plastový obrubník geoBORDER GB45 a GB58 má celkem 6 kotvícich otvorů pro hřeby, obrubník geoBORDER GB78 má celkem 7 kotvícich otvorů pro hřeby.
Pokud používate obrubníky rovné, stačí vkladat hřeby přes jeden otvor (tj. požít 3 hřeby na každý obrubník).
Při vytváření oblouků je nutné dávat hřeby do každého otvoru (tj. 6-7 hřebů na každý obrubník).

Každá zatrávňovací tvárnice geoSYSTEM S60s má celkem 5 kotvících otvorů pro hřeby.

Délka hřebů: 25 cm
Průměr hřebů: 7,5 mm
Hmotnost: 1 ks váži cca 0,1 kg


Objednávat můžete e-mailem na obchod@stavebniraj.cz nebo pomocí objednávkového formuláře. Zboží si můžete osobně odebrat v Bořitově v sídle společnosti, nebo Vám ho dovezeme naší dopravou, případně zašleme přepravní službou, po celé ČR i SR. Cenu za dopravu Vám sdělíme při objednání, podle místa dodání a váhy dodávaného zboží.


Naše nabídka také na:

www.fasadajinak.cz | www.interieroveobklady.cz | www.fasadniobklad.cz | www.plastove-palubky-obklady.cz | www.ohebnekamenneobklady.cz | www.plastoveplotylevne.cz | www.korkovefasady.cz