Hlavní nabídka
Nabídka

vinyStone

Vzhled dekorativních omítek a výhody odvětraných fasád - to jsou fasádní obklady VinyStone. Vyrábějí se z vysoce kvalitních vyplněných termo- plastů v Německu a montované jsou na budovách a domech po celé Evropě. Jejich povrch je tvořen vrstvou pevně zatavených barevných přírodních kamínků s velikostí 2-4 mm.

S PŘIZNANOU SPÁROU 1,2 m - typ kvádra ,,400"

 

          Cena s DPH: 280,00 Kč/ks (1 296,00 Kč/m²)

 

         DOLOMIT                   TIROL                   BORDEAUX               TOSCANA

 

            ALPIN                     ELBA                          AQUA                    RAVENA                    

          Cena s DPH: 292,00 Kč/ks (1 352,00 Kč/m²)

 

          SAHARA                 MADEIRA                   HELIOS                     GRANIT

 

         GRANIT                   RHODOS                 MONTANA                   GOTLAND

Fasády vinyStone fungují na principu zavěšené, zezadu odvětrané fasády s vloženou tepelnou izolací. Mezi fasádou a tepelnou izolací dochází k nepřetržité cirkulaci vzduchu, která odvádí vlhkost a chlad. Jednoduché spojení lamel systémem pero-drážka působí jako labyrintové těsnění, přes které nepronikne srážková voda. Systém příslušenství vinyTec a vinyCom umožňuje dokonalé vyřešení všech stavebních detailů. Tento typ fasád tak zaručuje nejen vynikající tepelně izolační účinky a perfektní ochranu před povětrnostními vlivy, ale i cílený odvod vlhkosti z konstrukce a vynikající zvukovou izolaci. Atraktivní vzhled spolu s dokonalým vyřešením stavebních detailů, jednoduchá a rychlá montáž a nadstandardní 30-letá záruka výrobce Vinyl řadí fasády vinyStone na špic mezi odvětrávanými fasádními systémy.Na výběr je celkem 16 dekorů fasádních desek, které je možno na fasádách různě kombinovat. Vytváří tak široký prostor pro vyjádření vlastních představ o vzhledu domu. Navíc si i po mnoha letech zachovávají perfektní vzhled a barvy zůstávají stále stejně živé.

 Hlavními přednostmi provětrávaných fasád vinyStone jsou:

  • suchý způsob montáže, nízká hmotnost (cca 6,5kg/m2) a snadná opracovatelnost desek umožňují rychlý postup montážních prací za nepříznivých klimatických podmínek
  • narozdíl od klasických omítek reagují fasády vinyStone flexibilně na změny teplot a nedochází k vytváření trhlin
  • mezi fasádou a izolací dochází k nepřetržité cirkulaci vzduchu, který odvádí vlhkost a chlad- tím se zdivo aktivně vysušuje
  • tepelně izolační systém vinyStone je zapsán do seznamu výrobků v programu "Zelená úsporám" a lze tak čerpat státní dotaci na zateplení domů
  • fasáda má samočisticí účinek. Nevyžaduje další nemalé finanční prostředky během její životnosti na opravy.
  • Zabraňuje vzniku plísní v domě dokonce po montáži plísně mizí. (ověřeno)
  • Bezproblémová oprava kterékoli části fasády.Bezúdržbovost  - tento typ fasády se vyznačuje vysokou mechanickou stabilitou a odolností. Nevyžadují další údržbu jako je tomu u kontaktních fasád vyžadováno věkem omítek ( je jich nutné kolem 10tého roku přemalovat)
  • Barevná stálost fasády ve srovnání s omítkami.
  • Nejdůležitějším je dlouhá životnost udávaná 50 let( pro porovnání kontaktní systém 25 let).        

       Systém vinyStone se vyrábí pouze s přiznanou spárou :

  • s přiznanou spárou - ideální pro zvýraznění členění a stavby linie obkladu. Použitím vertikálního nebo horizontálního obložení vznikají originální tvarové řešení.             S oblibou se používají v oblasti vchodů a štítových stěn.

 

Skladebná šířka desky :180 mm
Délka desky : 1,2 m
Výška: 26 mm

Mezi deskami je přiznaná drážka a každá deska je ještě rozdělena drážkou na třetiny
deska VT138 vytváří na fasádě kvádry 180 x 400 mm

1 ks = 0,216 m²
1 balení = 6 ks = 1,296 m²
1 m²  = ± 6,40 kg

Obklady a profily prodáváme pouze v násobcích celých kusů !

Fasádní obklady Viny Stone jsou dodávány na objednávku.

Objednávky vyřizujeme až po obdržení platby za zboží, nebo zálohy min. 50% z celkové ceny objednávky.

MONTÁŽ převětrávaných FASÁD vinyStone:

Obklad vinyStone je možné namontovat vertikální, horizontální a diagonální. Bez skosených hran umožňují vytvářet elegantní celistvé plochy fasád bez přiznaných spojů. Naopak výrazného členění a zdůraznění skladby lze dosáhnout použitím obkladu se zkosenými hranami.

Fasádní obklady vinyStone díky systému příslušenství Vintec a vinyCom umožňují dokonalé vyřešení všech detailů. Jsou to především spojovací profily, profily pro vytváření rohů, horní a dolní zakončení fasády a profily pro ostění stavebních otvorů, které usnadní práci ve všech detailech. Všechny díly příslušenství jsou konstruovány tak, aby bylo vždy zajištěno účinné odvětrání fasády a spolehlivý odvod dešťové vody.
Více informací o použití příslušenství vinyTec a vinyCom se dozvíte v příslušných montážních návodech (najdete ve formátu PDF ke stažení na těchto stránkách). Kompletní přehled příslušenství najdete v cenících.


Objednávat můžete e-mailem na obchod@stavebniraj.cz nebo pomocí objednávkového formuláře. Zboží si můžete osobně odebrat v Bořitově v sídle společnosti, nebo Vám ho dovezeme naší dopravou, případně zašleme přepravní službou, po celé ČR i SR. Cenu za dopravu Vám sdělíme při objednání, podle místa dodání a váhy dodávaného zboží.


Naše nabídka také na:

www.fasadajinak.cz | www.interieroveobklady.cz | www.fasadniobklad.cz | www.plastove-palubky-obklady.cz | www.ohebnekamenneobklady.cz | www.plastoveplotylevne.cz | www.korkovefasady.cz